Skip to main content

Web Tasarımda Kullanıcı Deneyimi Nasıl Olmalıdır ?

İstanbul Web Tasarım firmalarında Deneyimli deneyimsiz bir çok firmanın bitirmiş olduğu Web sitesi projesi mevcuttur.Web Tasarımı Yaparken Kullanıcı odaklı ve kullanımı rahat bir Websitesi yapılması İlk koşuldur.

Kullanıcının gözünü yormayacak renkleri kullanmak herxaman etkileşimi arttırır ve size potansiyel müşteri olarak geri kazanım sağlar.E-ticaret siteleri hedeflemeleri sitenin kullanımına göre değişir çünkü gittigidyor dan bahsedersek eğerki.Kullanıcı siteye ilk girdiği zaman hemen kampanyalı ürünleri görür filtreleme yapar inceledikten sonra sepetine ekler.

Genelde her Eticaret sitelerine girdiğiniz zaman karşımıza hep büyük kampanya görselleri çıkar buradaki amaç tamamen spot bir ürün veya o hafta yapmış oldukları indirimi kullanıcıya sunarak satış yapmaktır.

Websitesi için Kolay Kullanım Nasıl Sağlıyabiliriz ?

Web tasarım

webtasarim

Sattığınız ürünlerin görselleri bulanık olmamasına dikkat edilmeli.Sunduğunuz hizmete ait tanıtım yazısı tamamen size ait olmalı.Verdiğiniz danışmanlığı gösteren belgeler doğru Olmalıdır diye biliriz.

Web tasarım kısmında ise menüler çok küçük Size puntolarla yazılmaması gerekiyor.Dizaynı kalabalıktan uzak sade ve hoş bir yapıda olması gerekiyor.

Websitesi için ne renkler kullanabiliriz ?

Beyaz tonlar Gri tonlar ( Beyaza yakın ) Renkleri Arka Plan rengi olarak kullanabilirsiniz.Grafik kısmında Eğerki Mavinin koyu tonlarını kullanıyorsanız Yazı renklerinde mutlaka Mavi açık tonlarını kullanmalısınız.Direk Beyaz Renk kullanımından kaçınmalısınız. Herxaman eş değer renkleri tercih etmeniz websitenizin renk uyumunu kombinini bozmayarak etkili bir tasarım sunacaktır.

Görsel Büyüklükleri Ne Olmalıdır ?

Bu kuralın belirli bir sınırı yok tamamen Web arayüzün tasarımında ortağa çıkar.çünkü content dediğimiz Alan yapısı genişlikte kısa tutulmuş ise fazla büyüklük veremeyiz.Fazla büyük görsel kullanımından kaçınmalıyız.

Büyük görselli sitelerin Sayfa kalite puanlarının düşük olduğunu size belirtmek isterim.Beylikdüzü Web tasarım firmalarının En başarılı Ajanslarından olan Hementasarla Fikirlerinize önem vermektedir.

Kullanıcı Deneyimi ne kadar kolay rahat olursa web sitenizin kullanım oranları da bir okadar yükselir.Demek istediğimiz kısaca özetleyelim Websitenizin tasarımı çok şade ve şık olması görsel kullanımının azaltılması az görsel İle tasarlanması size ciddi başarı katacaktır.

Fikirlerinizi önemseyiniz Projeleriniz Asla yarım kalmasın başarıya bizimle ulaşabilirsiniz.

İletişim Nunaralarımız

0850 304 4 371

0544 240 71 99

numaralardan iletişim sağlıyabilirsiniz.

Web Tasarım