Skip to main content
Review Overview
SUMMARY
5.0

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimiSosyal medya yönetimi post tasarım içeriği oluşturma düşüncesi aklınıza geldi ve neler yapabileceğiniz konusunda hiç bir fikir üretemiyorsunuz. Sosyal medya yönetimi artık çok geniş bir mecra paylaşımlarınızın etkili ve kaliteli olması gerekiyor hedef kitlenize hitap etmeniz için sıkı bir içerik analizi yapmalısınız.
Hedef kitleniz için gerekli içeriklerin oluşturabilmeniz için ön tecrübe ve bilgiye ihtiyacınız bulunuyor. Fikir üretemiyorsanız size bir kaç basit yol göstereceğiz.

İçerik Stratejisi Nasıl Oluşturabiliriz?

Bize gerekli olan hangi konu veya sektörle alakalı içeriğimizi oluşturacağımızdır. Aklımıza hiç bir şey gelmiyor o zaman yapabileceğimiz şey feyz almaktır. Benzerlik oluşturmadığı sürede kısa sürede işinizi kurtarabilecek bir durumdur.

Otomotiv sektörüne özgün içerikler oluşturmak istiyorsunuz rakip analizi yaparak instagram veya facebook üzerinden benzer sayfaları araştırmanızı öneriyoruz. Bulduğunuz sayfaları not olarak köşeye alın. Ulaştığınız Markaların web sitelerine de biraz değinin neler yapmışlar sosyal medyaları için ne tür içerikler üretilmiş bunları kontrol edin sayfa akış düzenlerini kontrol edin notlar alın. X firmasının içeriklerini beğendiğiniz ve artık ne yapacağınıza dair ufakta olsa aklınız da bir çatı kurdunuz.

Markanız için öncelikle haftalık kaç adet paylaşım yapabileceksiniz eğerki o sayıda Slogan başlık nitelikleri oluşturun. Motto dediğimiz örneğiniz ” Yılın En İyi Arabası” paylaşımınız için etkili bir slogan ile tasarımınız da yer verin. Tasarımlarınız da kullandığınız Text yazı oranı çok fazla olmasın çünkü hedef kitlenin akışına düşeceği için kullanıyı kesinlikle sıkmaması gerekiyor.

Sloganımız hazır alt metin kısımlarınızı hazırlayın yine bu kısımda aklınıza hiç bir şey gelmiyorsa Feyz alın gitsin korkmayın sonuçta bu işte tecrübenizi geliştiriyorsunuz. Alt metninizi de oluşturduktan sonra tasarım kısmında kısa bir yazı vererek bitirme aşamasına geliyoruz evet her şeyimiz hazır durumdadır. Geri ye etkili hastaglerimizi seçerek sonraki en önemli adıma geçiyoruz.

Sosyal medya yönetimi için neler yapabiliriz?

İçerik contentlerimiz hazır durumda ise yapılacak hayal ederek kreatiflerimizi oluşturmaktan geçiyor. Tasarımlarımız hazır durumda ise paylaşacağımız kısımlardaki önemli noktaları sizlere açıklamak istiyoruz.

  1. Doğru hastag kullanın çok etiket kullanımı sizlere kazanç sağlamaz
  2. Etkili özgün içerikler üretin hedef kitleniz zaman içerisinde size ulaşacaktır.
  3. Konum bilgisi mutlaka paylaşın etkileşimlerinizin büyük bir oranı konum bilgisi içerisindende gelmektedir.
  4. Text content kısmı kısa tutmayın uzun ve özgün bilgilerinizi burada yazın
  5. Kreatif tasarımlarınızı yüksek kalitede kaydedin ( Hesap ayarları – Veri Kullanımı Kısmından Yüksek Çözünürlükte yükle seçeneğini aktif edin )
  6. Text Content kısımlarında mutlaka kullanıcıyı paylaşma, beğenme ve takip etme unsurlarını hatırlatma için bu bilgilerinizi ekleyin.

Evet paylaştığımız bilgiler sosyal medya hesaplarını yönettiğimiz markalarımızın yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde edindiğimiz tecrübe edindiğimiz bilgileri siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaktayız. Etkili sosyal medya hesap yönetimi titizlik, itina ve öz veriden geçiyor. Ne kadar emek verirseniz doğru olduğunuzu aldığınız etkileşimler ile görebilirsiniz.

Markanıza özel sosyal medya yönetimi, kreatif tasarım ve reklam danışmanlığı almak için Profesyonel Sosyal Medya Ajansınız sizlere danışmanlık verebiliriz. Teklif almak, Bilgi edinmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Teklif Almak için Tıklayınız.