Skip to main content

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı için Blog sayfamızda seo makalelerinden çok yaptığımız işlerin önemini anlatan kısımları için makale yazmayı planlıyoruz.

Biliyorsunzu her projenin ve işin en başlangıç noktası olmassa olmazlarından birisidir Logo tasarımı.
Logo nedir ?

Logo bir kuruluşun, bir gazetenin vb. adının, simge özelliği bulunan, özel olarak hazırlanmış biçimi veya pixcel ve dpi çözürlüğüne dayanan grafik biçimidir diyebiliriz aslında.

logo tasarımı nasıl yapılır logo tasarımı yapma programları nelerdir

Yeni bir firma açıcaksınız yeni bir ürün çıkartıcaksanız eğerki yapacağınız ilk iş ürününüz veya firmanız için bir isim bulup sonrasında insanları etkilemek marka bilinirliğini arttırmak için logo yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir.Yazımızda uzunca değilde kısa kısa bilgiler vererek sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Logo tasarımında en önemli unsuru

1 Tipografi Uyumu

2 Etken alınabilecek Objeler

3 Renk uyumu

4 Özdeşen sektörle alakalı bir ikon

5 Minimalist bir fikir

6 Firma veya ürün ismiyle bütünleşecek bir yapı

Yapılacak olan çalışma özgünlüğünü ve bütünlüğünü sadece ürün veya firmanı için özdeşleşmek zorundadır.Farklı olmasındaki temel amaç ise vurguladığı mesajdır.

Mesela kargo firmanız var logo tasarımı yaptırıcaksınız Hementasarla diye örnek verelim H harfi içerisinde tümleşik öbekler oluşturmak gerekiyor örnek verelim biraz daha H harfine ” kargonuzu hızlı teslim ” etmeyi vurgulattırabilirsiniz.Bunu Nasıl Yapabiliriz.

H harfinin al veya üst kısımlarından hızlılığı ifade edebilecek objeler çizebilirsiniz hayal dünyanızı sınırlı tutmayın büyük sanatçıları takip ederek nelerin daha iyi yapıldığını araştırabilirsiniz bu size daha fazla kurgu feyz almanıza olanak sağlıyacaktır.H harfini simgeledik diyelim şimdi ne yapabiliriz ?

Sizi en iyi şekilde ifade edebilecek tümünüyle kaliteli bir font type ile Firma ismimizi yazmamız gerekmektedir.

Hementasarla yazımızı yazdık.. ee ne kaldı geriye daha bitmedi : )

Firmanız için bir Slogan bulabilirsiniz kısa ve öz yaptığınız işi temsil edebilecek sizi tek kelimeyle ifade edebilecek bir cümle bir türev oluşturmanız gerekiyor kargo diye gittik onun üzerinden devam edelim : )

Hızlı ve Güvenli Kargo gibi.. yazabiliriz..

Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Karanlık Renklerden uzak durun yaptığınız tasarım kurumsal bir firmaya yapılacaksa kesinlikle koyu tonlar tercih edilmelidir.Çok çırtlak çok açık renkler sizi kurumsal ve ciddi göstermez Parlement mavisinin koyu tonları siyahın mat tonları çok ciddi işinde uzman olarak sizi nitelendirmeye yetebilir.

Önerileriniz varmıdır ?

Tabiki size önerebileceğimiz en iyi teknik takdik özgün olmanız kaliteli düşünmeniz hayal gücünüzü iyi yansıtmanızdır.

Yazımızı Okuduğunuz teşekkür ederiz.. bizi takip etmeye devam ediniz..