Skip to main content
GenelLogo Tasarımı

Logo Tasarımı İçin Önemli Tasarım Detayları

By 20 Eylül 2017Şubat 17th, 2023No Comments

Logo tasarımı bir firmanın başlangıç noktası olmakla beraber ürün veya verilecek hizmetinde kalitesini ciddiyetini gösteren bir unsurdur.Logo tasarımı yaparken hayal gücünüzü iyi derece zorlamanız gerekemktedir.Dijital çizimler için mutlaka vektörel tabanlı çizim programları tercih edilmelidir.

istanbul web

istanbul web tasarım hizmetlerimiz

Logo tasarımı yaparken nelere Dikkat edilmelidir ?

Marka ve Tipografi Seçimi

Logo tasarımı için kaliteli, öz ve akılda kalıcı olabilecek bir İsim marka bulunması gerekiyor .Bunun yakın çevrenizden öncelikle fikir alışverişi yapabilirsiniz.İnternet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz.

Markamızı belirledikten sonra yapacağımız şey tüm kurumsal ticari hayatımız boyunca kullanacağımız Kaliteli bir font seçimi yapılmalıdır.

font Seçimi dafont.com

fonttr.com veya Google arama motoru üzerinden Font type  Türkçe font indir diyerek araştırmalarınıza devam edebilirsiniz.

Marka İçin Obje Seçimi ve Tasarlanması

Yazılım firması olmak istiyorsunuz bunun İçin size gerekli olan donelerden birtanesi bilgisayar objeleri yazılım içni ekran kod yapısını ifade eden ikonlar gibi türev argumanları baz alabilirsiniz materyal seçiminden sonra boş bir kağıt üzerinde belirli belirsiz kara kalem çizimi yapılır font olarak marka isminiz eklenip bu doğrultularda taslak yavaş yavaş ortaya çıkar yapılan bu süreç ve işleme eskiz çizim denilmektedir.

Eskiz çizim ve Dijital ortama Aktarılması

Taslak çizimlerinizi bitirdiniz.Yapmamız gereken şey bir tarayıcı ile kağıttaki tasarımı bir Dijital resim dosyası haline getirmek tarayıcı bulamıyorsanız direk Ceptelefonu kameranız ile fotoğraf çekip fotoğraf olarak Çizim programına aktarabilirsiniz.

Dijital Çizim Programı Ne Kullanmalıyız ? 

Önerebileceğimiz Adobe İllustrator Programını kullanabilirsiniz.Programımızı tedarik ettik diyelim Tasarım Şablonumuzu Programa aktarıyoruz Pentool kalem aracımız ile çizdiğimiz tasarımın Dijital kalıbını çıkartıyoruz bu aşamaları bitirdikten sonra Stilize işlemlerine geçeceğiz.

Stilize effect Uygulama

Vektörel halini çıkarttığımız Logo tasarımız için öncelikle Renk Kataloğumuz dan bir renk tonu seçmemiz bu renk tonunda kullanılacak sektör ile bağdaştırmamız gerekiyor.

Yazılım Firmasıyız  kırmızı renk tonundan  uzak durmalıyız.Genel itibari ile Mavi – Gri – Mat Siyah Açık Gri ve türev renkleri kullanabilirsiniz.

Effect olarak kurumsal bir Logo tasarımı yapmak istiyorsanız Eğerki sade düz renkleri tercih edebilirsiniz.Logomuz bitti diyelim bunu hangi alanlarda kullanabiliriz.

  • Yazılı Baskı Matbaa İşlerinizde
  • Dijital ortam tasarımlarınızda
  • Web Tasarım Projelerinizde
  • Sosyal Medya Hesaplarınızda

ve bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Umarım yazdığımız bu makale de temel de olsa bu tür bilgileri tarafınıza aktarabilmişizdir

İstanbul Webtasarım firmaları arasında Grafik  tasarım ajansı olarak sizlere profesyonel hizmet verebiliriz