Skip to main content

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

İnternet kullanımının her geçen gün yaygınlaşması ile web sitelerinin daha etkin bir şekilde kullanımı, markalar açısından kalıcı bir rol oynamaktadır. Kendi markası adına web sitesi yaptıracak olan kurumların, kurumsal web tasarım hizmetlerinden yararlanmaları gerekir. Bu alanda hizmet veren ajanslar olmakla beraber müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan kaliteli hizmet alım durumu söz konusu olur. Kurumsal web tasarım nedir sorusuna cevaben bir kaç etmene bağlı olarak tanım yapabilmek mümkündür.

Kurumsal Web Tasarımı

Markanın içerisinde yer aldığı sektöre uygun olarak tasarlanmış ve dizayn edilmiş bir web sitesinin oluşturulması kurumsal web tasarımı olarak adlandırılabilmektedir. Mevcut olan web sitelerinin yeniden dizayn edilmelerinin yanı sıra sıfırdan web sitesi kurabilmek de mümkün olur. Temalarının ve renk seçimlerinin sade olması ile beraber menü işleyişlerinin de hızlı olmasına özen gösterilir. Kurumsal web tasarımını yapan firma bu anlamda kaliteli bir hizmet vermek için gerekli çalışmaları uygulamaktadır.

Kurumsal Web Tasarımının Oluşturulması

Kurumsal web tasarımının oluşturulması esnasında en çok kullanılan etmenlerden bir tanesi sadelik ve sitenin işleyişidir. Kurumsal internet siteleri hazırlanırken firma tarafından alt tasarımın beyaz ve gri gibi renkler kullanılarak ilgilisini siteye çektiği görülür. Söz konusu markanın kurumsal olup olmadığı web sitesine bakılarak anlaşılabilmektedir. Bu nedenle tasarım oluşturulurken hem bu alanda hizmet veren firma hem de marka sahibinin karşılıklı görüşleri ile web sitesi hazırlanır.
Kurumsal Kimlik ve Logo
Kurumsal web tasarımı ile beraber söz konusu markanın hem web sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında kullanılabilecek bir logo ve kurumsal kimliğe ihtiyacı vardır. Markayı piyasa içerisinde temsil edecek olan logonun benzersiz ve özgün olarak seçilmesi, hem sektör içerisindeki yerini sağlamlaştırır hem de potansiyel müşterilerin akıllarında kalmasına yardımcı olur. Kurumsal web tasarımı esnasında, web sitesinin belirli bir alanına bu logonun yerleştirilmesi marka adına bilinilirliği de sağlamaktadır. Bu nedenle bu hizmeti veren firma ile marka sahibi arasındaki alışveriş sonrası markanın logosuna ortak bir şekilde karar verilmekte ve web sitesine bu logo entegre edilmektedir.

Profesyonel bir bakışı ile işlerinize odaklanarak rakiplerinizin arasından bir adım önde olabilirsiniz.

Web tasarım Süreçlerinde Kullanıcı deneyimine dayalı ( UX  – UI ) Tasarımlar bu Kullanıcı deneyimi hakkında açıklayıcı bir video izleyelim.