Skip to main content

İstanbul Web Tasarım Firmaları

İstanbul Web Tasarım Firmaları web tasarımında İstanbulluların hedefleri ve stratejileri için önemli bir yere sahiptir. bu bağlamda hizmetinizde olan markamız; sizlerin online itibarı olan web sitelerinizi özveriyle hazırlamaktayız. İstanbul’da web tasarımını yapan firmaların önceliği müşteri memnuniyeti olmakla birlikte profesyonel bir ekiple hizmet vermektedirler. Tasarım fikirlerinin yazılımla buluşması neticesinde web sitelerine hayat vermektedirler.Herkesin en çok kullandığı teknolojik aracın telefon olması dolayısıyla genellikle müşterileriniz sitenize telefondan bakmak isteyeceklerdir. Bu sebeple sitelerin mobil uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda da hiç endişeniz olmasın. Tüm web siteleriniz mobil uyumlu yapılmaktadır.

istanbul web tasarım

istanbul web tasarım

Web Tasarımının Temel İlkeleri – İstanbul Web Tasarım Firmaları

Web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gereken temel ilkeler sitenin alt yapısını düzgün bir şekilde kurmaya yardımcı olur. Web sitesini yapmaya başlamadan önce tasarlanması gerekmektedir. İstanbul web tasarım firmaları arasında olan markamızın prensipleri:

İçerik: web sitesindeki amaç başkalarına bilgi aktarmak olduğu için, web sitesinin en temel ilkesi içeriktir. Site içeriğinin ziyaretçilerin beklentileri doğrultusunda olması gerekmektedir.

Tasarım: web sitesinin neresinde ne olması gerektiğini ziyaretçiler tarafından nasıl görünmesini planladığımız kısım tasarım kısmıdır. Web sitesi aşamasına geçmeden önce kağıtüzerine çizdiğimiz bu tasarım site içerisindeki verilerin bütünlüğünü oluşturmaktadır.

İşlevsellik: sitedeki bütün sayfalar arasında bağlantı olmasına dikkat edilmelidir. Kullanıcılar bir sayfadan diğer sayfaya kolayca erişebilmelidir.

Kullanılabilirlik: Sayfanın kullanıcıları zorlamayacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Sayfanın renkleri ve yazıları kullanılabilir olmalıdır.

Web tarayıcıları ile uyumluluk: Farklı web tarayıcıları kullanılmakta ve web sayfalarını görüntülemede farklılıklar olabilir. Bu sebeple web sayfanızın tüm web tarayıcıları ile uyumlu olduğuna dikkat edin.

Web Sitesi Tasarımının Önemi

Günümüz teknolojisinin gelişimi ile birlikte web sitesi ve internet, satış ve tanıtım için en etkili araçlardır. Web siteleri üzerinden pazarlama yapılabilir. Bu sebeple herkes kendi web sitesinin en iyisi olmasını ister. İstanbul web tasarım firmaları bu ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Kim olduğunuzu ve hedeflerinizi web sitesi aracılığıyla insanlara aktarmanız mümkün. Web sitenizin firmanızı en güzel yansıtacak donanımda tasarlanması gerekmektedir. Site içi yazıların ve tasarımın uyumlu olması gerekmektedir. Web siteniz ile ilgili aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Sayfa içerisinde kullandığınız tüm verilerin tüm verilerin uygun formatta ve birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edilir. Eğer sizin de kendinizi en iyi tasarımlarla ifade etmeye ihtiyacınız varsa firmamızla iletişime geçebilir ve gereken en kısa sürede istediğiniz web sitesine sahip olabilirsiniz.

Web Sitesinde Dikkat Edilmesi Gereken Temel Tasarım Özellikleri

Web sayfanın tasarımı mutlaka ziyaretçiyi sıkmayacak ve yormayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Renk dengesi: web tasarımında kullanılacak renklerin gözü yormayan renkler olmasına ve yazıların renklerle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.Web tasarımı için kullanılan logonun renkleri sitede kullanılacak ana renkler olarak belirlenebilir.