Skip to main content

E-posta Pazarlama

E-posta pazarlama (E-mail marketing) , öncelike e-postaların (e-bültenler) hedef kitleye yüksek inbox oranı ile ulaştırılması ile başlar. Ancak, kurumun müşterilerine sadece e-posta göndermesinden ibaret değildir.

E-posta pazarlama, bültenin profesyonelce hazırlanması, metin ve başlıkların planlanması, gönderilen e-postanın takibi, raporlaması, çıkan sonuçlara göre yeniden aksiyon alınması işlerinin tümünü içerir. Örneğin, e-posta gönderisindeki tıklama hareketlerine göre, doğru kişilere doğru ürünlerin yeniden postalanarak, çapraz satışlar yapılması bir e-posta pazarlama faaliyetidir. Tüm bu pazarlama aktiviteleri, güçlü bir yazılım altyapısı ile mümkün olmaktadır.

Son yıllarda yapılan Spam Mail gönderimlerinden dolayı artık bir çok Hosting firması bu konuda belirli kotalar koyarak seçili bir sayıda mail göndermenize imkan vermektedir.Ama Hementasarla Ekibi bununda bir çözümünü üreterek hosting dahili olmuyan güvenli bir E-posta sunucusuna yönlendirerek emaillerin daha kontrollü ve direk inbox’a düşme garantisi vermektedir.

Tüm bu süreçler, basit bir e-posta gönderiminden çok öte bir know-how ve teknoloji barındırmaktadır. Hementasarla ekibi, e-posta pazarlama konsunda müşterilerine katma değer oluşturacak çözümler sunmaktadır.