Skip to main content

Banner Tasarımı

Dijital pazarlamadaki önemli başarı adımlarından birisi banner (reklam görseli) lardır. Bannerlar bir web sitesinin içinde reklam görseli olarak kullanılabileceği gibi, kendi sitenizde ürün promosyonlarını öne çıkarmak için de kullanılabilir. Bannerlar için bir çok farklı boyut olsa da, dünya genelinde standart olarak kabul edilmiş ve IAB tarafından standartlaştırılmış 8-12 kadar ölçü vardır. Ancak endüstri standartları değiştikçe bu sayı artmaktadır. Bannerlar, sabit olabileceği gibi (genelde JPEG formatında), hareketli (FLASH veya GIF formatında) olabilir.

Hementasarla banner tasarımı yaparken sadece güzel bir tasarım ile karşınıza çıkmaz. İşin dijital pazarlama, kullanılabilirlik, görünürlük, anlaşılırlık boyutlarını da ele alarak size hizmet sunar.

“Üzerinde tıklayın yazan bannerların, yazmayanlara göre %15 daha fazla tıklandığını biliyor muydunuz?”

Webtasarım sektöründe imaj yani görsellik açısından çok tasarıma görsellik katan banner set’lerdir bu yüzden dikkat çekici bir banner görseli uzunca yazdığınız yazıdan daha etkili bir biçimde hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyabilir bunları yazıyoruz çünkü daha önceden bir çok webtasarım projesinde analiz ettiğimiz donelerden sadece bir kaçtanesidir.